Jaki drapak będzie najlepszy dla twojego kota?

Drapanie jest naturalnym odruchem twojego kota. Jeśli chcemy zaoszczędzić nasze wyposażenie przed uszkodzeniami, należy zaopatrzyć się w drapak. Drapaki dla kota są projektowane w różnych kształtach i formach. Mamy też wybór materiałów, z których zostały zrobione. Jak zatem dokonać wyboru drapaka i uszczęśliwić nawet mocno wymagającego pupila?

DRAPAKI DLA KOTA – RODZAJE I JAK WYBRAĆ NAJLEPSZY?
Drapaki dla kota z jednym słupem są często najtańszą opcją i zajmują stosunkowo niewiele miejsca w pokoju. Mają niedużą powierzchnię i złożone są ze pieńka przytwierdzonego stabilnego podłoża. Trochę droższą alternatywą może być drapak z dodatkowym legowiskiem na górze lub u podłoża konstrukcji. Najlepiej sprawdzają się, kiedy posiadamy jednego zwierzaka w mieszkaniu.
Drapaki piętrowe, “domki” dla kotów – nasi pupile lubią rozbudowane konstrukcje, z dużą ilością budek, legowisk oraz zabawek. Im wyższy drapak i więcej się w nim dzieje, tym lepiej. Drapaki tego typu sprawdzają się w pokojach, w których mamy nieco więcej powierzchni użytkowej. Sprawdzają się w domach, gdzie mamy kilka kotów.
Drapaki poziome, często o zagiętym kształcie. Powstały po to, żeby twój kot mógł ostrzyć pazury w wygodnej pozycji. Zwykle są niewielkich rozmiarów, także łatwo je wkomponować w wystrój pomieszczenia.
Drapaki do zawieszenia na ścianie. Są świetnym rozwiązaniem dla osób mających mało powierzchni użytkowej w domu.
W przypadku gdy opiekujemy się tylko jednym, niewielkim zwierzakiem wystarczy drapak ok. 100 cm. Kiedy jesteśmy właścicielami większego zwierzaka bądź więcej niż jednego kota, należy zaopatrzyć w drapaki wyższe.
Drapaki dla kota najczęściej są zrobione z drewna owiniętego sznurkiem z sizalu solidnie przyczepionego do konstrukcji. Część legowiskowa powinna być przyjemna dla zwierzaka, owinięta materiałem. Równie ważną cechą drapaka, na którą powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze jest jego stabilność, aby zapewnić naszemu kotu bezpieczeństwo.
Na rynku dostępne są różne rodzaje drapaków, także każdy właściciel kota może znaleźć taki, który będzie mu najbardziej odpowiadał.

https://www.krakvet.pl/chy_m_Koty_Kuwety-i-zwirki_Kuwety-32975.html kuweta dla kota