Obroże na kleszcze dla psów.

Lato może być świetną okolicznością, żeby poświęcić czas waszemu pupilowi. Wycieczka razem z ukochanym psem to rewelacyjna okoliczność, by odpocząć, w tym samym czasie poświęcając psu czas. Kiedy jest ciepłonależy uważać na kleszczach, gdyż wszystkie psy są na nie podatne. Rasy psów, które potrzebują dużo ruchu na zewnątrz, takie jak labradory, nierzadko mają kleszcze. W jaki sposób możemy ustrzec swoje zwierzaki?

Obroża dla psa na kleszcze

Najpopularniejszą metodą obrony przed kleszczami jest obroża dla psa, która zawiera preparat na kleszcze. Na rynku dostępne są różnorodne typy obroży przeciwko kleszczom. Obroże przeciw kleszczom wyróżniają się kilkumiesięczną efektywnością oraz niewysoką ceną. Są produkowane dla ras psów wielu rozmiarów, dzięki czemu łatwo znajdziemy średnicę odpowiednią dla szyi swojego psa.

Preparaty na kleszcze

Środki na kleszcze używane w obrożach przeciw kleszczom są naturalne oraz substancjami syntetycznymi. Te drugie charakteryzują się skuteczniejszym działaniem przeciwpasożytniczym.Ilość preparatu działającego na kleszcze musi być proporcjonalna do masy psa, trzeba zatem sprawdzić przed zakupem, iż wybrana obroża na kleszcze będzie odpowiednia.

Obroża Foresto

Popularnym producentem obróż z preparatem na kleszcze jest firma Bayer, która produkuje obroże Foresto, mające w sobie imidaklopryd i flumetrynę, będące bezzapachowymi środkami przeciw kleszczom. Produkowane są dwie obroże dla psów – dla psów poniżej 8kg oraz dla zwierząt większych niż 8kg. Te obroże działają jednocześnie przeciw kleszczom ,jak i przeciwpchelne, dlatego umożliwiają wszechstronną ochronę psa. Obroża dla psa działa aż 8 miesięcy, a do tego działa już w momencie założenia.

Dlaczego warto używać obroży na kleszcze?

Kleszcze są nosicielami licznych groźnych chorób, jak na przykład borelioza, babeszjoza i erlichioza. Psy z przyjemnością buszujące w trawie, na przykład labradory, wymagają szczególnej profilaktyki w postaci preparatów na kleszcze, dlatego, że zakażenie spowodowana złapaniem kleszcza stanowi niebezpieczeństwo utraty zdrowia naszego psa. Obróżka dla psa na kleszcze chroni ugryzienia psa przez kleszcza, dlatego pozwala zabezpieczenie przed groźnymi schorzeniami. Dla labradorów, lubiące wodę potrzebna jest dodatkowa profilaktyka, przykładowo w postaci zakropień zawierających preparat na kleszcze albo profesjonalne płyny do mycia o działaniu przeciwpasożytniczo. Żeby chronić psa podczas letniej wycieczki trzeba sprawić sobie skuteczne preparaty na kleszcze dla zwierzaka.

smycz dla psa