Struktura kuwet

wymieniamy cztery rodzaje kocich toalet. są to:

– zakryte (występuje również z dachem pełnym lub półotwartym),
– otwarta,
– samoczyszczące,
– z podwójnymi dnami.
Te kocie toalety wymieniają się tym, gdyż dla przykładu kuwety zadaszonej, trudne jest wysypywanie się żwirku, skutkiem zastosowane w niej specjalne filtry nie rozprowadza się niemiły zapach. Istnieją one one są dla kotów, jakie lubią przekopywać, ale uważaj – nie wszystkie koty są w stanie je zaakceptować, jednak większość akceptuje, ale są wyjątki, które za nic nie zniosą tego.
Ale w kwestii kuwety otwartej (klasycznej), jaka bywa najczęściej stworzona z materiału sztucznego, jest ona zarezerwowana dla wszystkich kotów. Należałoby zapamiętać o odpowiednim wymiarze. Poszczególne z nich są wyposażone w zakończenie, byle bezstresowo podtrzymać higienę.

Kuweta samoczyszcząca, fenomenalny wybór dla osób, które naprawdę czują niechęć, aby wywiązywać się z tej czynności. Jest to urządzenie, które jest wyposażone w miernik ruchu. Po porze, który został przez nas opracowany, bądź po kilkakrotności, kocia toaleta samoczynnie uruchamia mechanizm, który zamiata nieczystości do kontenera, czy też do kanalizacji. W konstrukcji bardzo wyróżnia się od innych kocich toalet.

Kocia toaleta z podwójnym dnem, jest ona złożona z dwóch części, jedna jest sitem z otworami (wielkość zależy od zestawu). Przez tą cechę płynny brud spada w dół. Ten typ kuwety figuruje w dwóch podkategoriach – w których można wysypać żwirek oraz w których nie można. Jest to najlepsza kategoria dla takich osób, które częstokrotnie czyszczą kocią toaletę.

Wymiary kocich toalet
Wyróżniamy trzy rozmiary kuwet, a są to rozmiary dla kotów które:

– skończyły już 84 dzień życia,
– nie ukończyły jeszcze dwunastego tygodnia życia,
– są już dojrzałe.
Kuweta dla malutkich kociąt nie powinna być za wysoka, iż może nieść za sobą uciążliwość przy wejściu. odkąd kotek już skończy 84 dzień życia życia, powinno się uzyskać nową i przewyższającą rozmiarem kuwetę, dlatego, byle tylko wsypać odpowiednią ilość żwirku. Od kiedy kot już będzie dorosły, trzeba będzie wtedy dopasować rozmiar pod jego wielkość.
Najlepiej wybrać rozmiar o model większy i mieć pewność, że będzie ona odpowiednia dla kotka. Jeśli kotek ma problemy ze stawami, to nie wybieraj mu kuwet z wielkimi progami. Jak kotek lubi rozkopywać i zasypywać zanieczyszczenia w żwirku, to najlepszy jest wyżej podany model zakryty, aczkolwiek zostało na górze napisane – trzeba uważać, aczkolwiek wybrane koty mogą nie akceptować takowych kuwet, większość akceptuje, jednak zdarzają się wyjątki.
Gdy nie podoba Ci się to, gdy kocia toaleta jest widoczna w Twoim pokoju, to możesz podjąć decyzję na zakup mebla, w którym można wstawić wewnątrz kocią toaletę, gdy nastąpi pewny przypadek, albowiem ograniczy Cię malutka przestrzeń, to możesz się zdecydować na kuwetę narożną, którą można ustawić w kącie. Dostępne są w asortymencie kocie toalety narożne zakryte, jak i również bez daszka.
Warto co więcej kupić wyposażenie, jakie uproszczą {sprzątanie|oczyszczanie brudów zarówno jak i użycie, blokują roznoszenie żwirku poza kuwetę i wyrównują bardzo nieprzyjemne zapachy.

https://www.krakvet.pl/chy_m_Koty_Akcesoria-dla-kotow_Transportery-i-akcesoria-30218.html transporter dla kota